Úvod Biografie Alba Videa Výuka kytary Kontakt Česky English

Biografie

Začal jsem hrát na housle v 8 letech a později ve 12 letech jsem se začal učit jako samouk na kytaru. Samozřejmě jsem v té době také zpíval, proto jsem zvolil kytaru, abych se mohl doprovázet. Někdy ve 14 letech jsem začal také skládat své první písničky. Od té doby hraji a zpívám, mám zkušenosti s živým vystupováním v několika kapelách na mnoha akcích v České republice i v zahraničí.

Vždycky jsem byl fascinován středověkou historií a hudbou, což mě během let tak nějak přirozeně přivedlo k tomu začít hrát i na středověké nástroje. Učil jsem se také, jak hrát středověký repertoár. V roce 2006 jsem založil skupinu Elthin specializovanou na hudbu středověkou a později také renesanční, se kterou pravidelně vystupuji hlavně na historických festivalech, ale i na soukromých akcích. Kromě hlavního zpěvu v Elthinu ještě hraji na středověkou loutnu, renesanční loutnu, kvinternu, fidulu, varhanní portativ, niněru a středověké dudy. Zatím jsme nahráli 5 alb: „Elthin“ (2006), „Veris dulcis“ (2009), „Musica ioculatorum“ (2013), „Rex histrionum“ (2017) a „Středověké vánoční písně I.“(2019).

V posledních letech pracuji na různých projektech, nahrávám covery písní z videoher, seriálů a filmů. V roce 2018 vyšlo moje první sólové album „Zrání“ - což je sbírka písní, které jsem složil na texty Luďka Schmolla. V roce 2019 jsem nahrál album „Copper and Tin“ obsahující písně z britského sériálu Poldark. Na tomto albu jsem spolupracoval s francouzskou violoncellistkou Roxane Genot, se kterou jsem také téhož roku spoluzaložil vlastní nahrávací společnost (Green Monster Records). V současné době pracuji na svém druhém albu původních písní a na několika dalších projektech.